Jaki obrus wybrać?

Stół, jest niezwykle istotną częścią każdego pomieszczenia. To właśnie przy nim zasiadają goście i gospodarze, dlatego jego odpowiednia dekoracja także nie jest bez znaczenia. Od wielu lat, jednym z najbardziej popularnych elementów, jakie na stole się znajdują jest obrus. Czym się kierować wybierając idealny?

Dlaczego obrus to dobre rozwiązanie?

Pomimo tego, że w nowoczesnych wnętrzach często rezygnuje się z obrusów, to jednak warto mieć w swojej szafie chociażby jedną sztukę. Dzięki obrusowi, nie tylko można zabezpieczyć powierzchnię stołu przed plamami, ale również można nadać mu całkiem innego charakteru. Obrusy są idealnym rozwiązaniem na specjalne okazje, takie jak święta, urodziny, czy też pikniki w ogrodzie. Potrafią sprawić, że wnętrze będzie wyglądało elegancko i z klasą. Ich ogromną zaletą jest także fakt, że najczęściej służą latami, nie trzeba zmieniać ich co sezon, ale każdy, kto lubi w taki sposób przystrajać stół może je bez problemu, łatwo i szybko wymieniać w zależności od okazji.

Czym się kierować wybierając obrus?

Zanim kupimy idealny obrus, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Wielkość stołu. Bez tego ciężko będzie kupić na niego odpowiednie okrycie. Istotny jest także kształt, gdyż obrusy mogą być zarówno okrągłe, jak i prostokątne lub kwadratowe. Można także zdecydować się na niewielkie bieżniki, których zadaniem nie jest pokrywanie całej powierzchni stołu, a jedynie przystrojenie go w delikatny sposób.
  • Okazja na jaką chcemy go założyć. Obrusy świąteczne, często wprowadzają do wnętrza ciepłą atmosferę. Można na nich znaleźć na przykład świąteczne grafiki. Klasyczne białe obrusy, będą doskonale prezentowały się na co dzień, ale także na specjalne okazje. Obrusy piknikowe to rozwiązanie na ogrodowy stół, dzięki któremu w letnie wieczory będzie można stworzyć klimat idealny na spotkanie z przyjaciółmi.
  • Przeznaczenie. Jeżeli szukamy czegoś, co będzie pokrywało stolik każdego dnia, warto wziąć pod uwagę obrusy plamoodporne. Dzięki nim, utrzymanie stołu w czystości będzie znacznie łatwiejsze. Taki obrus, nawet w przypadku zabrudzenia, wystarczy zetrzeć ręcznikiem papierowym.
  • Charakter całego pomieszczenia. Obrus stanowi nie tylko ochronę przed plamami, ale także jest elementem dekoracyjnym. Warto jest zatem zastanowić się, w jakim klimacie urządzone jest nasze wnętrze i wówczas wybrać obrus, który będzie do niego pasował. Obrusy kolorowe to również świetny patent na ożywienie przestrzeni. Żółty, czy zielony, mogą dodać nieco pozytywnej energii i ożywić cały pokój, nie tylko stół.

Dodatki i dekoracje, jakie wybieramy podczas aranżacji mieszkania są niezwykle istotne. Poza zasłonami, dywanami czy poduszkami, warto także pamiętać o obrusach. Mimo tego, że dla wielu z nas nie kojarzą się one z nowoczesnym wnętrzem, to jednak mogą się w nim doskonale sprawdzić. Obrus idealny nie musi przypominać tego, sprzed kilkudziesięciu lat, wręcz przeciwnie! Na rynku dostępnych jest mnóstwo pięknych modeli i być może niedługo, obrusy znów będą niemalże obowiązkowe w każdym gustownie urządzonym wnętrzu. Warto więc dać im szansę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *