Dywaniki do łazienki jakie wybrać ?

Jak wybrać odpowiedni dywanik do łazienki?

Dywany od wielu lat stanowią element ozdobny salonów, pokoi oraz przedpokoi. Wykorzystywane są także po to, by utrzymać czystość w pomieszczeniach. Dywaniki łazienkowe również od lat wybierane są zarówno jako detal estetyczny, jak i funkcjonalny oraz zwiększający bezpieczeństwo.

Wybierając odpowiedni dywanik do łazienki, możesz przeze wszystkim zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, neutralizując ryzyko poślizgnięcia się na mokrej podłodze. Możesz także dodać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i stylu, a ponadto zapewnisz stopom ciepło, co jest niezwykle komfortowe – zwłaszcza po wyjściu spod gorącego prysznica czy długiej i relaksującej kąpieli w wannie.

Wzory, kształty oraz kolory mają ogromne znaczenie

Podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego dywanika łazienkowego to czasami trudne zadanie. Najważniejsze jest to, by taki element pasował do ogólnego wystroju łazienki, wzmacniając jej charakter. 

Od dłuższego czasu największy wybór pada na dywaniki łazienkowe typu Shaggy – są to miękkie i puszyste dywaniki, najczęściej zachowane w stonowanych kolorach, które pasują do praktycznie każdego stylu, w jakim urządziliśmy łazienkę, a poza tym dostarczają ciepła oraz wygody stopom, które są niezwykle narażone na chłód, którym cechują się płytki łazienkowe. Modne są również dywaniki łazienkowe w afrykańskie wzory – pasiaste, cętkowane, a także te w wyrazistych kolorach – jako element ozdobny wybierane są do łazienek zachowanych w stylu skandynawskim, czyli dość surowym i minimalistycznym. Dzięki temu, pomieszczenia zdobywają indywidualnego charakteru oraz stają się o wiele bardziej przytulne.

To, co również powinno być brane pod uwagę w czasie wyboru dywaników łazienkowych, to ich kształt i sposób wykończenia. Warto mieć na uwadze dywaniki łazienkowe antypoślizgowe – dzięki tego rodzaju wykończeniu można mieć pewność, iż będzie on gwarancją bezpieczeństwa. Jeżeli wanna lub kabina jest kwadratowa, dywaniki powinny być w kształcie prostokąta, by ściśle przylegać do ich krawędzi. W przypadku kabiny zaokrąglonej, warto postawić na dywaniki z wyciętym lekkim łukiem. 

Kształt dywaników do łazienki, oprócz bezpieczeństwa, stanowić musi również element dekoracyjny pomieszczenia. Do łazienek kwadratowych idealnie sprawdzą się średnich rozmiarów dywany łazienkowe okrągłe lub kwadratowe, ułożone na środku. Pomieszczenia prostokątne zaś zyskają sporo, gdy w ich centrum znajdzie się dywanik podłużny.

Zalety dywaników łazienkowych

  • bezpieczeństwo
  • estetyczny, stylowy wygląd
  • szeroka gama wyboru rozmiarów, kolorów, kształtów oraz wzorów
  • wygoda użytkowania

Dywaniki do łazienki – z jakiego materiału?

Materiał, z jakiego został wyprodukowany dywanik łazienkowy, niewątpliwie wpłynie na trwałość jego użytkowania, czyli funkcjonalność, wytrzymałość, a także stan wyglądu. Łazienka to pomieszczenie, w którym panuje wilgotny klimat, na podłodze często znajduje się woda. Z tego względu najlepiej wybierać dywaniki wykonane z materiałów syntetycznych – włókna naturalne chłoną wilgoć, a jej działanie może je łatwo zniszczyć. Na rynku dostępne są także dywaniki piankowe – są one najbardziej odporne na wilgoć, jednak nie prezentują się zbyt dobrze, a także są bardzo podatne na urazy mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *